خدمات بیشتر
پاسپورت دومینیکا
معرفی کشور دومینیکا 

دومینیکا یکی از امن ترین کشورهای دنیا است . از لحاظ سیاسی و اقتصادی ، این جزیره وضعیت پایداری را هموار تجربه کرده است . این کشور به دلیل نرخ جرم پایین و جامعه صلح آمیزش به عنوان کشوری امن برای زندگی و کار شناخته شده است . رژیم سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی بوده و رئیس جمهور به طور مستقیم توسط مردم انتخاب می شود . نظام دموکراسی پارلمانی دومینیکا اطمینان خاطر می دهد که در قدرت در دست یک گروه یا فرد متمرکز نیست و حقوق و آزادی های شهروندان به خوبی محافظت می شود. دومینیکا سابقه طولانی در ثبات سیاسی دارد و این ثبات سیاسی به نفع سرمایه گذاران خارجی است که به دنبال محیطی قابل پیش بینی و امن برای سرمایه گذاری هستند . 
 در زمینه اقتصاد ، دومینیکا کاملا به گردشگری ، کشاورزی و در نهایت به سرمایه گذاری خارجی وابسته است . بنابراین حفظ امنیت و ثبات برای جذب گردشگران و سرمایه گذاران خارجی و حیاتی است . دومینیکا جهت جلب سرمایه برای توسعه اقتصادی کشور ، در مقابل سرمایه گذاری در پروژه های دولتی ، تابعیت و پاسپورت خود را به سرمایه گذاران اهدا می کند . زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است .زبان کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز به عنوان زبان های گفتاری استفاده واقع می شود . 

پاسپورت دومینیکا و اقامت دائم برای ایرانیان

 مزایا بسیاری مانند مدت پروسه زمانی بسیار کوتاه ۳ تا ۶ ماهه تا زمان اخذ پاسپورت ، عدم نیاز به حضور فیزیکی و مدرک زبان و نداشتن شرایط پیچیده مانند سوابق مدیریتی می باشد . 

جدا از مزیت های کشور دومینیکا که معمولا افراد را ترغیب به اقدام برای اخذ تابعیت این کشور می نماید ، مهم ترین موضوع برای ایرانیان این است که دومینیکا تهنا کشوری است که برای اعطا تابعیت و پاسپورت ( طی پروسه کوتاه مدت ) برای ایرانیان تشکیل پرونده می دهد و ایرانی هایی که دارای تابعیت کشور ایران هستند و برای تجارت بین المللی و سفرهای خارجی خود نیاز به تابعیت دوم و اخذ پاسپورت دوم دارند ، گزیننه دیگری برای انتخاب ندارد .

این امکان برای شهروندان خارجی وجود دارد تا با شرکت در روش دونیشن ، در یک بازه زمانی ۸ الی ۱۰ ماهه از مزایای حق شهروندی ،‌ تابعیت بی قید و شرط و پاسپورت دومینیکا برای خود و اعضای خانواده برخوردار شوند . د

مشارکت در صندوق اقتصادی دومینیکا یا donation 

این گزینه بک مشارکت یکباره ، غیرقابل برگشت و استراد به دولت کشور دومینیکا است که با نام دونیشن شناخته می شود . صندوق تنوع اقتصادی (EDF) از طرح های دولتی و غیردولتی در دومینیکا حمایت می کند . پروژه هایی که مربوط به صنایعی مانند آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، ورزش و گردشگری را در بر میگیرند . از این نوع مشارکت به کمک بلاعوض به دولت نیز یاد می شود که در ازای این نقش کمکی ، دولت به شما اجازه دریافت حق شهرروندی ، اقامت دومینیکا و پاسپورت دومینیکا را می دهد . 

دولت کشور دومینیکا دو راه اصلی برای سرمایه گذاری در طرح های مورد تایید خود و اخذ پاسپورت این کشور ارائه  می دهد : 

1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلاتت : 

  • متقاضیان با خرید یک ملک به ارزش حداقل ۲۰۰ هزار دلار آمریکا در یک پروژه املاک و مستغلات مورد تایید دولت ، می توانید برای گذرنامه دومینیکا اقدام کندد . 
  • این پروژه ها می توانند شامل هتل ها ، ویلا ها ، آپارتمان ها ، مراکز تجاری و زمین باشند . 
  • متقاضیان باید ملک را به مدت حداقل ۳ سال نگه دارند 
  • هیچ محدودیتی برای تعداد املاکی می توانید خریداری کنید وجود ندارد اما هر ملک باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد .

2.کمک به صندوق توسعه ملی : 

  • متقاضیان با اهدای حداقل ۱۵۰ دلار امریکا به صندوق توسعه ملی دومینیکا، می توانند برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنید . 
  • این صندوق برای تامین مالی پروژه های توسعه ای در دومینیکا استفاده می شود . 
  • هیچ گونه الزامی برای اقامت در دومینیکا پس از کمک مالی به صندوق توسعه ملی وجود ندارد . 
تفاوت دومنیکن و دومینیکا 

ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که پاسپورت دومینیکا چیست و حتی شاید آن را با پاسپورت جمهوری دومنیکن اشتباه بگیرید.  پاسپورت دومینیکا همانند گذرنامه ایرانی ، مدرکی مهم برای سفر های برون مرزی و بین المللی است که اعتبار ۱۰ ساله دارد و قدرت بسیار بیشتر در لحاظ سفر در مقیاس جهانس دارد . 

جمهوری دومنیکن کشوری در بخش شرقی جزیره هیبسپانپولا در دریای کارائیب است که کاملا با دومینیکا متفاوت است و از نگاه وب سایت passportindex  ، در رتبه بندی جهان بعد از کشورهایی نظیر لسوتو و آذربایجان قرار گرفته و آزادی سفر بسیار محدودتری نسبت به پاسپورت دومینیکا دارد . 

جمهوری دومنیکن کشوری بزرگتر با جمعیت بیش از ۱۰ میلیون نفر است . این کشور از نظر تاریخی مستعمره اسپانیا بوده و فرهنگ و زبان آن به شدت تحت تاثیر اسپانیا قرار گرفته است . از طرفی دومینیکا کشوری کوچکتر با جمعیت حدود  ۷۰ هزار نفر است . این کشور از نظر تاریخی مستعمره بریتانیا بوده و فرهنگ و زبان آن به شدت تحت تاثیر بریتانیا قرار گرفته است . 

اقتصاد دومنیکن بر پایه گردشگری ، کشاورزی و صنعت است . اما اقتصاد دومینیکا بر پایه گردشگری ، کشاورزی و خدمات مالی است و این کشور دومین اقتصاد بزرگ در شرق کارائیب را دارد . 

انتخاب بین دومینیکا و دومنیکن به نیازها و اولویت های فردی شما بستگی دارد . 

برای استفاده از تحلیل کارشناسان مجرب مجموعه ثناسیر با ما تماس حاصل فرمایید .

 
مزایا پاسپورت دومینیکا : 

سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا از جمله مقاصد اصلی تجاری و گردشگری 

امکان اقامت در انگلستان با هر بار ورود به مدت ۶ ماه بدون نیاز به ویزای آن کشور 

تا ۳ ماه در هر بار بازدید امکان اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن

شما می توانید از معافیت مالیاتی ۲۵ ساله برای درآمد کسب شده در خارج از دومینیکا بهره مند شوید .

دریافت ویزای استرالیا به صورت آنلاین 

سهولت در دریافت ویزای کانادا و آمریکا 
 

مراحل پیش رو برای اخذ پاسپورت دویمینکا : 
 

مرحله اول : عقد قرارداد و پرکردن فرم ها و دریافت فایل نامبر 
مرحله دوم : ترجمه و ارسال مدارک به دفتر دومینیکا و شروع تحقیقات سوابق 
مرحله سوم : اتمام تحقیقات پلیس دومینیکا در مورد متقاضی و دریافت نامه رسمی موفقیت پرونده 
مرحله چهارم : واریز وجوه دولتی و دریافت پاسپورت کشور دومینیکا هزینه مابقی مبلغ قرارداد 


داشتن شرایط زیر جهت برنامه اقتصادی شهروندی لازم است : 


- متقضای اصلی بالای ۲۱ سال باشد 

- کلیه افراد وابسته به متقاضی شامل همسر و فرزندان و پدرو مادر نیز می تواند با استفاده از مزایای مختلف دولت دومینیکا به پرونده ملحق شوند .

- متقاضی باید یک زمان ( چه مجرد باشد چه دارای خانواده ) کلیه مبالغ و هزینه هارا به دولت دومینیکا بپردازد . 

-متقاضی باید سابقه ارتکاب جرم مکتوب نداشته باشد . 

-متقاضی باید یک سری معاینات پزشکی انجام دهد . 

متخصصان مجرب ما در آژانس مسافرتی گردشگری ثناسیر ، از ابتدا تا انتهای فرآیند اخذ پاسپورت دومینیکا در کنار شما خواهند بود و تمام اطلاعات و مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد . 
ما به شما کمک میکنیم تا بهترین گزینه سرمایه گذاری را برای خود و خانواده تان انتخاب کنید و با خیالی آسوده ، فرآیند اخذ پاسپورت دومینیکا را پشت سر بگذارید . 

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی جهانگردی و زیارتی ثناسیر است.