خدمات بیشتر
مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایران

ویزا یا روادید مجوز ورود به هر کشوری است که شهروندان کشورهای دیگر برای ورود به کشوری دیگر نیاز به اخذ ان دارند . در این میان متقاضیان ورود به ایران نیز میبایست ویزای ایران کسب کنند . برای دریافت ویزای هر کشوری شرط اول داشتن پاسپورت معتبر است . برخی از کشورها بنابر توافقات دیپلماتیک خود قوانین مربوط به رفت و امد میان شهروندان خود را تسهیل کرده یا از میان برداشته اند . 

 

ویزای ایران چیست ؟ 


ویزای ایران انواع مختلفی دارد که هر فرد بنا بر هدف خود از سفر نوعی از ان را انتخاب می کند . متداول ترین و پرتقاضاترین ویزای ایران ویزای درمانی و ویزای توریستی ان است . برای دریافت ویزای ایران دارا بودن پاسپورت ضروری است . 

 

انواع ویزای ایران 

 

  • ویزای تحصیلی ایران 
  • ویزای توریستی ایران 
  • ویزای تجاری ایران 
  • ویزای دولتی ایران 
  • ویزای بازدید از بستگان 

درخواست ویزای توریستی در ایران 

 

افرادی که قصد سفر گردشگری به ایران را دارند باید درخواست ویزای ایران ( توریستی ) را به مراجع مربوطه ارایه دهند . مدت اعتبار ویزای توریستی ایران ۳ ماه از تاریخ صدور می باشد و پس از این مدت و در صورت عدم استفاده از ویزا ،‌ متقاضی باید یک بار دیگر برای ویزا اقدام کند . 

برای دریافت ویزای ایران ( توریستی ) از دو طریق می توانید  اقدام کنید :‌

  • مراجعه به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهرهای کشورهای مختلف و درخواست ویزای توریستی ایران
  • ویزای خود را در فرودگاه های بین المللی ایران دریافت کنید . اتباع برخی کشور ها به جز ۱۱ کشور می توانند برای دریافت ویزای توریستی در فرودگاه های بین المللی ایران اقدام کنند . 

کلمبیا ،‌ سومالی ، بریتانیا ، کانادا ، ایالات متحده امریکا ، بنگلادش ، اردن ، عراق ، افغانستان ،‌هند ، پاکستان ۱۱ کشوری هستند که نمی توانند در فرودگاه درخواست ویزا کنند . اتباع این کشور ها باید از طریق کنسولگری ایران در کشور خود یا سایر کشورها برای دریافت ویزا اقدام کنند . 

 

 مدت زمان اخذ ویزای توریستی ایران چقدر است ؟‌

 

اگر برای درخواست ویزای ایران به کنسولگری های این کشور مراجعه کنید ، پس از تکمیل مدارک و فرم های درخواست ویزای ایران ، بین ۷ تا ۱۰ روز کاری طول می کشد تا ویزای شما صادر شود . در صورت تمایل به صدور ویزا در فرودگاه های بین المللی ایران ، ویزای شما در کمترین زمان ممکن و بدون تاخیر صادر می شود 

 

با ویزای توریستی چقدر می توانیم در ایران بمانیم ؟ 

 

مدت اعتبار ویزای ایران ۴۵ روز می باشد . پس از این مدت می توانید با مراجعه به دفاتر وزارت امور خارجه در ایران برای تمدید ویزای خود اقدام کنید . 

جهت اطلاع از راهنمای مدارک مورد نیاز به فایل پیوست مراجعه کنید . 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی جهانگردی و زیارتی ثناسیر است.